Jakie zabawki kupować dziecku w 2022 roku? Sprawdź nasze propozycje ze sklepu Edukatorek!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zabawki kupować dziecku w 2022 roku? Sprawdź nasze propozycje ze sklepu Edukatorek!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy. Dzieci tworzą swój niesamowity świat dzięki wyobraźni. Potrafią zorganizować zabawę bez żadnych przedmiotów. Nasza pociechy mają w tym okresie ogromną chęć poznawania świata. Zadają mnóstwo pytań. Są otwarte i pełne energii oraz przepełnione szczęściem. Rodzice, dziadkowie i wszyscy bliscy chcą im zapewnić maksymalnie najlepsze możliwości do rozwoju. Jednak warto połączyć przyjemne z pożytecznym. W sklepie internetowym Edukatorek znajdziemy zabawki edukacyjne i terapeutyczne, które pomogą w prawidłowym rozwoju i odkrywaniu świata jednocześnie. 

Zabawki dla dzieci według wieku. Co kupić dla niemowlaka, a co dla 3 latka?

Zabawka potrafi szybko znudzić się dziecku. Dawniej nie było aż tak dużego dostępu do przedmiotów. Bawiło się jedną, maksymalnie trzema zabawkami. Ulubione pluszowe misie zostawały z nami przez wiele lat. Świat się jednak zmienia. Zmieniają się też dzieci. Dlatego zabawki dla dzieci najlepiej dopasowywać do ich wieku. 

Dla noworodka pierwsze tygodnie życia to etap adaptacyjny. Nie ma tam czasu zbytnio na wzmożoną aktywność i beztroską zabawę. Zakup zabawki powinien być przemyślany z racji tego, że dzieci nie potrafią jeszcze trzymać w ręku przedmiotów i się nimi posługiwać. Zabawki dla noworodka to najczęściej zawieszki do łóżeczka, mięciutkie grzechotki lub pozytywki z miłą melodią.

A co najlepiej kupić dla 3 latka? Wybór staje się trudniejszy. Dziecko w tym czasie kształtuje swoje nowe umiejętności. Dobrym pomysłem będzie zakup trójkołowych rowerków, baniek mydlanych czy gry pamięciowych.

Duńska marka zabawek Maileg bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska

Nasza kolejną propozycją są zabawki Maileg. To duński producent przepięknych zabawek dla najmłodszych, który swoją działalność rozpoczęło małżeństwo w 1999 roku – Dorthe i jego żona Erika Mailil. Od tego czasu zaczęły one zdobywać popularność wśród rodziców i dzieci na całym świecie. Z czego wynika ich fenomen? Projektowane przez Maileg akcesoria dla dzieci są dopracowane w najdrobniejszym szczególe wysokiej jakości, do produkcji których zostały użyte naturalne materiały. Zdobyły one wiele nagród na prestiżowych konkursach w kategorii designu i nie bez przyczyny są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Zabawki mają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, co sprawia, że są w pełni bezpieczne dla maluchów. 

Zabawki edukacyjne – nauka czytania i pisania stanie się przyjemniejsza!

To już nasza ostatnia propozycja w tym artykule. Do zabawek edukacyjnych możemy zaliczyć wiele przedmiotów i mogą one przybierać różne formy. Jednak w dalszym ciągu przyświeca im jeden cel – stymulują rozwój dziecka. Zaliczyć do nich można mówiące misie, kolorowe książeczki, puzzle, piłki, klocki, łamigłówki i wiele, wiele innych. Zabawki te powinny być dopasowane do wieku dziecka i tego, na jakim etapie rozwoju obecnie się znajdują. 

W sklepie internetowym Edukatorem znajdziesz tysiące pomysłów na prezent dla dziecka, które popularny jest w 2022 roku. Zapraszamy do przejrzenia całej oferty!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*