Wartościowy prezent pod choinkę. Co kupić maluchowi na święta?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wartościowy prezent pod choinkę. Co kupić maluchowi na święta?

Kupowanie prezentów dla najmłodszych dzieci jest bardzo trudnym zadaniem. W sklepach jest mnóstwo pięknych kolorowych zabawek dla maluszków. Jaką zabawkę warto kupić?

TOP 10 zabawek dla maluszka, które posłużą dziecku na dłużej

 1. Szczeniaczek Uczniaczek.
 2. Sorter.
 3. Stolik interaktywny.
 4. Pchacz.
 5. Klocki.
 6. Drewniana kuchenka.
 7. Namiot TIPI.
 8. Basen z kulkami.
 9. Arka Noego.
 10. Wesoły domek.

6 pomysłów na prezent świąteczny dla niemowlaka

Niemowlę bardzo szybko się rozwija, dlatego warto podarować mu zabawkę, która będzie stymulowała jego rozwój. Kolejny pluszak czy grzechotka nie będzie dla niego atrakcyjnym prezentem.

1. Kostki sensoryczne

Kostki sensoryczne świetnie wspierają rozwój malucha, są bardzo lekkie, dzięki czemu  dziecko świetnie się nimi bawi.

2. Kontrastowe zabawki 

Kontrastowe karty, książeczki i karuzele do łóżeczka będą świetnym prezentem dla maluszka. Wzrok niemowlaka kształtuje się w pierwszych miesiącach życia, dlatego tak ważna jest odpowiednia stymulacja wzroku.

3. Zawieszki do wózka/ łóżeczka

Sensoryczne, pluszowe, interaktywne zawieszki pozwalają maluchowi na poznawanie różnych struktur. Zawieszki świetnie sprawdzą się na spacerze i jako zabawka do łóżeczka.

4. Mata edukacyjna

Mata edukacyjna pomaga w rozwoju psychoruchowym. Zabawka ta idealnie nadaje się do wzmocnienia mięśni brzucha i pobudzenia do pełzania w celu dosięgnięcia szeleszczącej zabawki.

5. Szczeniaczek Uczniaczek

Najnowsza wersja tej zabawki pozwala na dostosowanie „poziomu nauki” do wieku dziecka. Dzięki temu posłuży dziecku na kilka lat.

6. Suchy basen z piłkami

Basen z piłkami wspomaga rozwój fizyczny maluszka. Zabawa piłkami może sprawić bardzo dużo radości najmłodszym.

6 Pomysłów na prezent świąteczny dla roczniaka

Pierwszy rok życia dziecka jest czasem bardzo szybkich zmian w jego rozwoju. Dziecko w tym czasie uczy się chodzić i mówić dźwiękonaśladowcze wyrazy. Warto maluszkowi w tym wieku sprezentować zabawki, które pobudzają jego zmysły. Dzięki temu wzmocni swoją koordynację psycho-ruchową.

1. Pchacz

Pomaga w nauce chodzenia i jest zalecany przez fizjoterapeutów. W wielu modelach część zabawkowa może zostać odpięta.

2. Sorter

Zabawka polecana przez pedagogów i fizjoterapeutów. Sorter rozwija motorykę małą i uczy dziecko spostrzegawczości.

3. Odkrywczy domek

Domek ma mnóstwo elementów interakcyjnych, które pomagają dziecku poznawać świat. Po naciśnięciu guzika można usłyszeć wesołe melodie.

4. Klocki

Układanie klocków rozwija u malucha małą motorykę i poprawia koordynację ręka-oko. Dla rocznego dziecka świetnie sprawdzą się klocki:

 • drewniane,
 • gumowe,
 • Lego Duplo.

5. Rowerek biegowy

Jeśli dziecko już chodzi, to warto sprezentować mu rowerek biegowy, który pomoże mu w prawidłowym utrzymaniu równowagi.

6. Puzzle dotykowe

Drewniane puzzle pokryte różnymi fakturami, poprawiają koordynację ruchowo-wzrokową dziecka. Samodzielne układanie wspomaga koncentrację i rozwój intelektualny maluszka.

7 prezentów dla dwulatków i trzylatków

Maluszki w wieku dwóch i trzech lat poznają świat za pomocą zmysłów i przez naśladowanie swoich rodziców. Dzieci w tym wieku są coraz bardziej komunikatywne i bardzo często same informują o swoim wymarzonym prezencie. Lista uniwersalnych prezentów dla 2 – 3 latków:

1. Kuchenka

Kuchenka jest świetnym prezentem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Zabawa w gotowanie sprawi dziecku bardzo dużo radości. Najlepiej kupić dziecku drewnianą kuchenkę, ponieważ jest wytrzymalsza i stabilniejsza od plastikowej.

2. Kasa sklepowa

Kasa sklepowa jest świetnym pomysłem na zabawę rodziców z maluchem. Sprzedawać można nie tylko produkty z zestawu, ale również inne zabawki.

3. Drewniane owoce i warzywa do krojenia

Drewniane owoce i warzywa do krojenia idealnie sprawdzą się do rozwijania małej motoryki oraz wyobraźni przestrzennej dziecka.

4. Tablice manipulacyjne

Tablica manipulacyjna jest bardzo pomocna w rozwijaniu małej motoryki, pobudza wyobraźnię przez otwieranie różnych zamków.

5. Drewniane puzzle

Drewniane puzzle sprawdzą się u każdego dziecka, ponieważ:

 • wspierają małą motorykę (należy odpowiednio dopasować elementy),
 • wspierają kreatywne myślenie,
 • wspomagają rozwój mowy.

6. Tablice do rysowania

Drewniana tablica do rysowania lub popularny znikopis będą świetnym prezentem rozwijającym wyobraźnię dziecka i uczącym prawidłowego chwytu.

7. Książeczki

Książeczki przyspieszają rozwój mowy u dzieci. Dzięki kolorowym ilustracjom pobudzana jest ich wyobraźnia. Najbardziej zalecane są książeczki z serii CzuCzu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*