Koń na biegunach – zabawka retro, która wraca do łask!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Koń na biegunach – zabawka retro, która wraca do łask!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Taka zabawka to wspaniały sprzęt, który przede wszystkim uczy koordynacji. Jego bryła ciekawie wpisuje się w tematyczne pokoje dziecięce, zwłaszcza te w stylu rustykalnym, boho i vintage. Koń na biegunach ma wiele zalet – przekonaj się, że to zabawka, którą powinno mieć Twoje dziecko.

Jest atrybutem sielskiego i szczęśliwego dzieciństwa, ponieważ koń na biegunach to miła bujanka, której nie może się oprzeć żaden maluch. Przede wszystkim to jedno z pierwszych zwierząt, jakie poznaje bobas, które w formie zabawki uczy dziecka empatii. Są też inne korzyści z posiadania tego produktu.

Dlaczego warto kupić dziecku konia na biegunach?

Ten dziecięcy gadżet jest gwarancją ciekawej zabawy i miło spędzonego czasu. Nie ma dziecka, które nie lubiłoby bujać się w przód i w tył. Koń na biegunach jest ciekawą alternatywą huśtawki, przy czym nie potrzebuje w użytkowaniu tak wiele miejsca – jest poręczniejszy i można go przestawić w wygodny kąt. Ważne jest, by na początku pomóc dziecku w utrzymaniu równowagi – umiejętność tą maluch będzie stopniowo sam rozwijał w miarę praktyki. Zabawka motywuje dziecko do ruchu, ponieważ uczy się ono także odpowiedniego balansowania ciałem i łapania równowagi. Tak układa ciężar, by wprawić przedmiot w ruch oraz regularnie testuje prawidłowe wchodzenie i schodzenie z konika. Dziecko poznaje własne ciało i jego ciężar oraz zależności między akcją a reakcją.

To również wspaniały gadżet do wyciszania i uspokajania maluszka. Na temat korzyści bujania wypowiedziało się już sporo fachowców – koń na biegunach ma takie samo działanie terapeutyczne jak huśtawka czy bujany fotel na płozach dla dorosłych. Bujanka sprzyja także twórczym zabawom w rycerza, księżniczkę czy też może posłużyć jako ciekawy element scenografii w dziecięcym przedstawieniu. To pożyteczna zabawka, kiedy uczysz dziecka empatii wobec zwierząt i czytasz mu wspaniałe opowieści przed snem. Często staje się wielopokoleniowym produktem, który może być przekazywany młodszym bobasom w rodzinie.

Na co zwrócić uwagę wybierając konia na biegunach?

Zabawkę dobieraj do wzrostu i wieku dziecka. Jeżeli szukasz konia na biegunach dla młodszych dzieci, sięgaj po warianty z dodatkowym zabezpieczeniem – to najczęściej zabudowane siedziska, a sama zabawka jest niższa i ma szersze płozy. Zwróć uwagę na rączki – maluszek powinien trzymać mocne uchwyty, które zapewnią mu stabilność i pewność siedzenia. Do wyboru masz także miękkie koniki, które są przyjemnym pluszakiem umieszczonym na płozach. Wielkość i forma mają tutaj ogromne znaczenie, a sam konik wcale nie musi być koniem, ale także słoniem czy jednorożcem – na rynku znajdziesz wiele modeli dla najmłodszych, które urzekają ciekawym designem i opcją relaksującego bujania.

Najbardziej popularną wersją jest zwierzak imitujący prawdziwego konia z siodłem i lejcami, na drewnianych biegunach. To zabawka uniwersalna, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Drewniano-tekstylny pierwowzór to najbardziej ponadczasowa zabawka świata, choć dobrze na rynku radzą sobie także drewniane i proste modele – wpasowują się w najnowsze trendy aranżacyjne, gdzie dominuje minimalizm lub skandynawski styl. Drewniane konie na biegunach oznaczają przywiązanie do oryginalnego designu – są skromne, ale eleganckie i dobrze podkreślą trendy retro.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pavel Danilyuk

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*