Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2020 roku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2020 roku

Wybór odpowiedniego imienia dla dziewczynki jest trudnym zadaniem. Sprawdź, jakie imiona żeńskie są najczęściej nadawane. Może znajdziesz kilka pomysłów dla swojej córki?

Trudny wybór imienia

Wybór odpowiedniego imienia dla dziecka nigdy nie jest łatwy. Rodzice bardzo często biorą pod uwagę wiele różnych kwestii m.in.:

 •  modę
 • porady rodziny
 • skojarzenia.

Niestety nie istnieje żaden spis imion żeńskich. Tym samym urzędnik może nie wyrazić zgody na wybrane przez rodziców imię, które jasno nie wskazuje na płeć dziecka. Poza tym imię nie może być:

 •  obraźliwe
 •  śmieszne
 •  zdrobniałe.

Jeśli nie masz pomysłu na imię dla swojej córki, bądź wahasz się z wyborem, to skorzystaj z zestawienia najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2020 roku. Zostało ono stworzone na podstawie listy ogłoszonej przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Ranking najpopularniejszych imion

Od kilku lat najbardziej popularne imiona dla dziewczynek to Zuzanna oraz Julia. Najpopularniejsze imiona żeńskie w tym roku to:

 1. Zuzanna
 2. Julia
 3. Zofia
 4. Maja
 5. Hanna
 6. Lena
 7. Alicja
 8. Maria
 9. Oliwia
 10. Amelia.

Ranking polskich imion dla dziewczynek

Coraz popularniejsze staje się nadawanie dziewczynkom typowo polskich imion, jest to swego rodzaju powrót do korzeni. W urzędach nadawane są coraz częściej imiona:

 1. Bogusława
 2. Bożena
 3. Czesława
 4. Dobrosława
 5. Kazimiera
 6. Milena
 7. Mirosława
 8. Sławomira
 9. Stanisława.

Ranking nowoczesnych imion dla dziewczynek

Wśród nowoczesnych imion dla dziewczynek dominują spolszczone wersje zagranicznych odpowiedników. Od kilku dekad obserwuje się trend nadawania dziewczynkom imion bohaterek zagranicznych telenoweli. Do najpopularniejszych nowoczesnych imion dla dziewczynek zalicza się:

 1. Nikola
 2.  Mia
 3. Vanessa
 4.  Zoja
 5.  Nel
 6. Lea
 7. Jasica
 8. Noemi
 9.  Inez
 10.  Samanta.

Ranking oryginalnych imion dla dziewczynek

Oryginalne imię może nie być zbyt dobrym wyborem dla dziecka, zwłaszcza jeśli brzmi obco. Nie trzeba nadawać córce „dziwnego” imienia, aby wyróżnić ją z tłumu wszystkich Julek czy Zuzek. Wśród dostępnych imion można wybrać takie, które będzie zarazem piękne i oryginalne. Ich ogromną zaletą  jest przede wszystkim nieodparty urok. Oryginalne imiona dla dziewczynek to:

 1. Ada
 2. Felicja
 3. Gaja
 4. Klara
 5. Róża
 6. Marika
 7. Liwia
 8. Iga
 9. Cecylia
 10. Blanka.

Mało popularne imiona dla dziewczynek

Ministerstwo Cyfryzacji w swoim raporcie oprócz bardzo popularnych imion, podaje również imiona, które były najrzadziej nadawane dziewczynkom, a są to:

 1. Żaklina
 2. Warwa
 3. Teofila
 4. Sabina
 5. Klarysa
 6. Kleopatra
 7. Józefa
 8. Elenie
 9. Augustyna
 10. Aniela.

Czym warto kierować się przy wyborze imienia dla córki?

Obecnie nie przywiązuje się tak dużego znaczenia do imienia dziecka, jak miało to miejsce kiedyś. Mimo to nadal jest to bardzo ważna chwila w życiu każdego rodzica. Podczas wyboru imienia dla dziewczynki warto kierować się:

 •  rodzinną tradycją – dawniej imieniem podkreślano ciągłość rodu – pierworodny syn otrzymywał imię po swoim ojcu, współcześnie tradycja ta wynika tylko z chęci podtrzymania zwyczaju,
 •  przesłaniem, które niesie imię – niektórzy rodzice zwracają bardzo dużą uwagę na znaczenie imienia dziecka, wybierając imię z samymi pozytywnymi cechami np. Zofia znaczy mądrość,
 • magią i numerologią- zwolennicy numerologii wierzą, iż wybranie imienia dostosowanego do daty urodzenia zapewni dziecku korzystny układ planet przez całe życie,
 • modą na sławne imię- bardzo modne w ostatnim czasie staje się nadawanie dziewczynkom imion sławnych osób,
 • dobraniem do brzmienia nazwiska – przyjęło się, iż do krótkiego nazwiska warto jest wybrać długie imię i odwrotnie.
View this post on Instagram

~ pregnant style ~ Dzień dobry, nie mogłam się zdecydować dlatego są 4 zdjęcia. Od świąt brzuszek rośnie. Nie wiem czy to ciągle te pierogi, barszczyki i kapusty czy mały tak przyspieszył. U nas na zegarze już #28weekspregnant Zaczynamy ostatni trymestr. Ale to leci! . . I to już najwyższa pora pomyśleć o imieniu dla dziecka. Powiedzcie mi jak to bylo/jest u Was? Zawsze wiedziałyście jak dacie swoim pociechom na imię, czy czytałyście znaczenie imion, wierzycie w to co jest napisane? Napiszę jak to było u mnie…. Fabian miał być albo Fabianem, Filipem albo Kajetanem. Przy czym to pierwsze podobało mi się najbardziej i nie czytałam wtedy, a jeśli nawet to nie przywiązywałam do tego uwagi. Przy drugim miałam już większe doświadczenie i dwa imiona Filip i Gabryś. Tym razem przeczytałam znaczenie i wybór padł na to pierwsze. Nie wiem czy często, ale u nas znaczenia bardzo się sprawdzają… I jesteśmy przy trzecim… Repertuar wyczerpany, ciężko mi się zdecydować.. Mam niby dwa imiona, ale jeszcze nie jestem pewna. Imię dużo definiuje, są takie, których nigdy nie dam dziecku, ale całą resztą stoi pod znakiem zapytania. Pięknego dnia. _______________________________________ #pregnancyfashion #wybórimienia #pregnantandperfect #jestemwciazy #jestemmama #brzuchatka #rodzew2020 #kwietniowamama #przyszlamama #mlodamama #maternity #maternityphotography #maternityfashion #pregnantbelly #pregnancydiary #pregnancyphotoshoot #ciąża #wciazy #inspire_me_home_decor #interior_and_living #sercepodsercem #mamawdwupaku #babyontheboard #babybum #babyontheway #momofboys #babyiscoming #3trymestr #polishmum

A post shared by 𝓐𝓷𝓲𝓪 𝓶𝔂_𝓵𝓲𝓽𝓽𝓵𝓮_𝓰𝓪𝓷𝓰 (@my_little_home_pl) on

Czy warto wybrać dziewczynce modne imię?

Modne imiona zmieniają się prawie każdego roku. Nadanie dziecku bardzo popularnego imienia może powodować w przyszłości pewnego rodzaju dyskomfort. Natomiast zbyt oryginalne imię naraża na kpiny rówieśników.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*