Ostatnie tygodnie przed porodem – jak umilić sobie czas?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ostatnie tygodnie przed porodem – jak umilić sobie czas?

Wiele ciężarnych przyznaje, że dłuży im się końcówka ciąży. Nie są już w stanie być tak aktywnymi jak wcześniej, a czasu mają mnóstwo. Podpowiadamy, jak umilić sobie ten okres!

Pod koniec ciąży niemalże każda przyszła mama jest już na zwolnieniu lekarskim. Dość spory brzuch, dodatkowe kilogramy, pojawiająca się opuchlizna, zgaga i wiele innych ciążowych dolegliwości zazwyczaj uniemożliwiają wykonywanie wielu czynności, w tym zawodowych.

W związku z tym kobieta ma wiele czasu, ale niewiele sił. Dlatego często się nudzi i niezbyt wie, jak zorganizować sobie dzień inaczej, niż przed telewizorem, kiedy już nie jest w stanie biegać po galeriach handlowych ani uprawiać żadnej aktywności fizycznej. Jak więc spożytkować ten czas?

1. Warto nadrobić zaległości czytelnicze

Dobra książka zawsze jest doskonałym pomysłem. Jak wiadomo, poradnik dla przyszłych mam dotyczący opieki i pielęgnacji maluszka to podstawa, jednak warto poczytać też coś dla przyjemności. Może to być kryminał, sensacja, romans – obojętnie, ważne, by przedstawiona na kartkach historia była dla nas wciągająca. Warto więc nadrobić wszelkie czytelnicze zaległości, szczególnie, że po porodzie będzie raczej niewiele czasu na czytanie czegokolwiek.

2. Wyszywanie haftem krzyżykowym

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się haft krzyżykowy. Na rynku dostępne są całkowicie białe kanwy lub z wybranym obrazkiem (są łatwiejsze, bowiem nie trzeba liczyć oczek). Do tego mulina oraz dobra igła i można samodzielnie tworzyć fantastyczne obrazki np. do pokoju maluszka.

Haft krzyżykowy jest banalnie prosty, w internecie znajdziemy mnóstwo zdjęć oraz filmików, które pokazują, jak to dokładnie robić. Instrukcje często znajdują się w zestawie z kanwami. Później taki wyhaftowany obraz można włożyć w antyramę i powiesić na ścianie. Wygląda naprawdę fajnie!

3. Decoupage

Samodzielnie zrobione ozdoby cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Można je dopasować do swojego wnętrza, a poza tym trzeba przyznać, że ich robienie jest nie lada frajdą.

Czym jest decoupage? Jest to specjalne zdobienie drewnianych powierzchni przy użyciu serwetek oraz farb i kleju. Można w łatwy sposób uzyskać niesamowity efekt – jakby obrazki były namalowane pędzlem. Poza tym jest to także dość tanie hobby – cały zestaw kosztuje około kilkudziesięciu złotych. Nie trzeba mieć także żadnego talentu artystycznego.

Wystarczy odrobina chęci i wiedza, co należy robić krok po kroku. Przyszła mama może przy użyciu tej metody zrobić np. pudełko na chusteczki nawilżane dla maleństwa, albo cokolwiek innego, świecznik, półeczkę, tacę… Możliwości jest całe mnóstwo!

4. Poznawaj przyszłe mamy

W mediach społecznościowych bez problemu znajdziemy forum dla mam w ciąży czy inne tego typu grupy, do których należą kobiety spodziewających się dziecka w tym samym miesiącu co my. Warto do nich dołączyć i poznać przyszłe mamy. Można z nimi rozmawiać, dzielić się swoimi obawami czy poradami bądź najnormalniej w świecie porozmawiać o problemach dnia codziennego. W ten sposób zrodziło się już wiele przyjaźni, szczególnie, że porodzie zawsze można się spotkać na wspólny spacer czy kawę z maluchami. 

5. Naucz się szyć!

Szycie przy dziecku, szczególnie tym już nieco starszym, bardzo się przydaje. Warto więc podszkolić swoje umiejętności. Poza tym, dzięki temu można szyć wiele unikatowych ubranek czy dodatków dla swojej pociechy, których na próżno szukać w sieciówkach. Szczególnie, że uszycie czapki czy opaski wcale nie jest trudne.

Oczywiście, jeśli przyszła mama czuje się na siłach, może skorzystać z profesjonalnych kursów szycia. W innym przypadku z powodzeniem może uczyć się z filmików dostępnych w internecie (które są darmowe) oraz kursów online. Szycie może być bardzo przyjemne, a do tego użyteczne. I wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać!

Zdjęcie główne: Anna Civolani, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*