Jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Artykuł sponsorowany

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Wśród jego elementów z pewnością powinien znaleźć się rożek niemowlęcy. To akcesorium, które należy wybrać, zwracając szczególną uwagę na kilka najważniejszych elementów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli, przez co podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie nie jest łatwe. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym są rożki niemowlęce, jaką funkcję spełniają, jak z nich korzystać oraz co wziąć pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu.

Czym jest rożek niemowlęcy i jak z niego korzystać?

Rożek niemowlęcy to niezbędne akcesorium dla każdego maluszka, który niedawno przyszedł na świat. Warto mieć go pod ręką niezależnie od pory roku, gdyż doskonale sprawdzi się w każdym sezonie. Latem ochroni noworodka przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, a zimą zapewni przyjemne otulenie i tym samym zagwarantuje komfort cieplny, gdy temperatura mocno spadnie. Takie rozwiązania udowadniają tylko, jak funkcjonalny i praktyczny jest rożek niemowlęcy i jak wiele łączy w sobie zalet.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w rożek niemowlęcy? Zalet jest znacznie więcej. Tego rodzaju akcesorium ze względu na charakterystyczną budowę doskonale symuluje otoczenie, w którym dziecko przebywało jeszcze przed narodzinami. Przyjście na świat to całkowita zmiana dla malucha, dlatego też rożek daje mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu, gdy dookoła znajduje się mnóstwo bodźców. Dziecko, leżąc w rożku niemowlęcym, jest znacznie spokojniejsze. Ponadto tak zawinięty maluszek będzie również bezpieczny i nie zrobi sobie krzywdy, a także będzie łatwiej go wziąć na ręce, szczególnie gdy nie mamy jeszcze w tym wprawy.

Rożki niemowlęce – zwróć uwagę na materiał

Wybierając rożek niemowlęcy, niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na materiał. Zakupiony model powinien być wykonany z najwyższej jakości tkanin, które są przede wszystkim antyalergiczne i przewiewne, dzięki czemu pozwolą swobodnie oddychać dziecięcej skórze. Od rodzaju materiału zależy także kolorystyka i wzór, które nie są najważniejsze, jednak warto także zwrócić uwagę na design, jeśli zależy nam na dopasowaniu wszystkich niemowlęcych akcesoriów do siebie czy też do aranżacji dziecięcego pokoiku. Do najpopularniejszych modeli należą:

  • rożki niemowlęce muślinowe – wykonane z naturalnych materiałów są niezwykle delikatne i miękkie w dotyku, dlatego idealnie sprawdzą się dla każdego maluszka i będą świetnym wyborem, niezależnie od pory roku,
  • rożki bawełniane – to znakomity wybór na letni sezon, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę modele oznaczone odpowiednimi certyfikatami, dającymi pewność, że tkanina jest bezpieczna dla maluszka i zapewnia właściwości termoregulacyjne,
  • rożki bambusowe – uszyte z niezwykle delikatnej tkaniny bambusowej są przyjemne dla dziecięcej skóry, a także mają właściwości antybakteryjne. 

Wszystkie z powyższych modeli będą doskonałym wyborem, gdyż są wykonane z naturalnych materiałów. Należy za wszelką cenę unikać rożków uszytych ze sztucznych tkanin.

Rożek niemowlęcy – usztywniany czy nie?

Akcesoria dostępne na rynku różnią się także wypełnieniem, przez co można wyróżnić w pierwszej kolejności rożki niemowlęce usztywniane, czyli twardsze, które wypełnione są specjalnym wkładem. Takie rozwiązanie zapewnia maluchowi stabilniejszą pozycję. Można je wygodnie włożyć do łóżeczka, kołyski czy wózka, a po rozwinięciu wykorzystać w późniejszym etapie rozwoju dziecka jako kocyk lub matę do leżenia. Drugim rodzajem są rożki miękkie, które pozwalają maluchowi czuć się jak w brzuchu mamy, gdyż można je ciaśniej zawiązać, dzięki czemu mogą wydawać się przytulniejsze, jednak trudniej będzie w ich przypadku o tak dużą praktyczność, gdy dziecko dorośnie, jak w przypadku usztywnianych modeli.

Fot.: Marcin Jozwiak/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*