Jak sfinansować wyprawkę dla dziecka? Podpowiadamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak sfinansować wyprawkę dla dziecka? Podpowiadamy!

Pojawienie się nowego członka rodziny to dużo radości, ale też nowych dużo wydatków. Szczególnie na początku, zakup takich produktów, jak wózek, łóżeczko czy fotelik samochodowy wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Jak temu sprostać?

Co wchodzi w skład wyprawki dla dziecka? 

Na głowie świeżo upieczonych rodziców jest sporo spraw, dlatego o wyprawkę dla dziecka warto zadbać już przed przyjściem na świat dziecka. Jej skład może różnić się w zależności od potrzeb i stylu życia rodziców, jednak część jego elementów jest zawsze jednakowa. Wśród produktów niezbędnych dla noworodków znajdują się ubranka, takie jak śpioszki, body czy kaftaniki, najlepiej po kilka par, tak by nie musieć codziennie ich prać. Ważne są także elementy niezbędne do snu, a wśród nich pościele, koce, materac czy elektroniczna niania. Żadna wyprawka nie może się obyć także bez przyrządów do karmienia, takich jak butelki, laktatory czy smoczki. Pojawienie się nowego członka rodziny to także duże ilości zużytych pampersów czy chusteczek nawilżonych. Warto zadbać również o inne artykuły higieniczne, takie jak szampony, oliwki, kremy czy płyny do mycia. Najbardziej kosztowną częścią wyprawki są meble, takie jak łóżeczko, przewijak czy wózki, foteliki samochodowe i nosidełka. Jeśli potrzebujesz pomocy finansowaniu wyprawki, a przez pojawienie się nowego członka rodziny nie masz czasu na wizyty w placówkach, sprawdź pożyczki bez wychodzenia z domu na https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/

Ile kosztuje wyprawka dla dziecka? 

Na młodych rodziców czekają spore wydatki. Nie pomagają również stale rosnące ceny produktów dla niemowląt. To, ile rodzice wydadzą na dziecko, zależy w głównej mierze od tego, jakie produkty uznają za niezbędne. Nie warto przesadzać z ilością zabawek czy też ubranek, z których dziecko w początkowych miesiącach życia wyrasta bardzo szybko. Pomocne może okazać się sporządzenie listy, która pozwoli spojrzeć na wszystko rozsądniej i nie popaść w szał zakupów. Kupując produkty dla nowego członka rodziny, nie powinno się nadmiernie oszczędzać, jednak produkty o podobnym składzie i funkcjach zakupić można w znacząco różnych cenach, zależnie od producenta. Na całą wyprawkę dla dziecka wydać można w granicach od 1000 złotych do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na początek warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i ubrania, a następnie, stopniowo poszerzać naszą kolekcję. Dobrym rozwiązaniem może być także zakup niektórych elementów, takich jak wózek, łóżeczko czy fotelik z drugiej ręki.

Formy finansowania wyprawki dla dziecka

Ciąża i macierzyństwo to piękny czas, łączy się jednak także ze sporymi wyzwaniami. Na młodych rodziców spada odpowiedzialność za nowe życie, co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i wydatkami. Jeśli nie posiadasz wystarczających oszczędności, pomocna może być pomoc finansowa od firm za to odpowiedzialnych. Odwiedź sowafinansowa.pl i sprawdź, jakie masz opcje. Wśród nich znajduje się kredyt w gotówkowy, pożyczka czy karta kredytowa. Każde z tych rozwiązań łączy się z innymi wymaganiami i warunkami spłaty. 

Kredyt gotówkowy wymaga odpowiedniej historii kredytowej, tak samo jak karta kredytowa, która pozwala na odnawialne źródło finansowania. W tym wypadku łatwo jednak wpaść w pułapkę i wydać o wiele więcej niż początkowo planowano. Pożyczka, czyli chwilówka zapewnia natychmiastową wypłatę, w niektórych przypadkach online, bez wychodzenia z domu. Często jednak wymagana jest, jej szybka spłata, co pozwala ograniczyć lub zlikwidować koszty takiej pożyczki. Opcji jest wiele, wszystko zależy jednak od potrzeb i oczekiwań świeżo upieczonych rodziców.

Zdjęcie główne: Toa Heftiba/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*