Pomysły na wspólne rozrywki na świeżym powietrzu podczas wakacji

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na wspólne rozrywki na świeżym powietrzu podczas wakacji

Nie każdy lubi poleżeć plackiem cały urlop. Wiele osób uwielbia atrakcje na świeżym powietrzu. Sprawdzamy więc, jak aktywnie spożytkować wolny czas!

Wylegiwanie się na słońcu jest przyjemne, jednak może być także nużące. Nie ma więc co się dziwić, że wiele osób szuka pomysłów, w jaki sposób mogliby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, by było zdrowo i przyjemnie zarazem!

Poszukiwacze skarbów

To doskonała zabawa dla całej rodziny. Jedna osoba ukrywa gdzieś skarb i rysuje mapę, dzięki której można do niego dojść. Oczywiście trasa powinna być zawiła, po drodze można ukryć różne zagadki, rebusy itp., które mają utrudnić dotarcie do celu. Takie poszukiwanie skarbu może być doskonałą frajdą nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. W przypadku najmłodszych jest to nie tylko zabawa, ale i doskonała lekcja cierpliwości, interpretacji obrazów, czytania ze zrozumieniem itp.

Obserwacja chmur

Obserwowanie chmur może być doskonałym zajęciem zarówno dla tych, którzy lubią błogie lenistwo i leżenie, jak i dla tych, którzy lubią w tym czasie coś porobić. Można wspólnie z bliskimi ułożyć się wygodnie i patrzeć na przepływające po niebie obłoki, wymieniając się uwagami i spostrzeżeniami, co mogą przypominać.

Poznanie owadów i ich świata

Przebywając na łonie natury, warto poobserwować jej malutkich mieszkańców. Zachowanie np. mrówki może wbrew pozorom być fascynujące i interesujące. To też doskonała lekcja dla najmłodszych, którzy uczą się nazw owadów oraz ich zachowań. Fajnie, jeśli wyposażymy się w lupy, wówczas można dostrzec rzeczy, których gołym okiem nie widać.

Latawce wciąż na topie

Kto jako dziecko nie puszczał latawców? To rewelacyjna zabawa, szczególnie w dość wietrzne dni. Kolorowe, piękne świetnie wyglądają na tle nieba. Oczywiście można je kupić w niemalże każdym sklepie z zabawkami czy na straganach ulicznych, jednak warto pokusić się o stworzenie wspólnej konstrukcji. Zrobienie latawca nie jest zbyt trudne, a może być naprawdę fascynujące. Do tego da mnóstwo satysfakcji.

Wspinanie się po linach

Dzieciaki uwielbiają się wspinać. Niegdyś drzewa i trzepaki były do tego idealne. Obecnie można jednak skorzystać z bezpieczniejszych atrakcji i wybrać się do parku linowego. Dzięki temu nawet maluchy mogą się trochę powspinać, a dzięki specjalnym linom i ochraniaczom nie musimy się obawiać, że komukolwiek stanie się krzywda.

Rowerowe wycieczki

Rowerowe wycieczki to idealna propozycja na letnie dni. Jeśli rodzice chcą zabrać ze sobą swoje pociechy, wystarczy, że zamontują specjalne siedziska na swoich rowerach – i w drogę! Warto wcześniej opracować plan wyprawy i wyruszyć w jakieś ciekawe miejsce, gdzie będzie można np. zrobić piknik.

Zdj. główne: Rodion Kutsaev/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*