Pokój dziecięcy – jak nadać mu wyjątkowy klimat?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Pokój dziecięcy – jak nadać mu wyjątkowy klimat?

Artykuł sponsorowany

Każdy rodzic chciałby, żeby dziecięcy pokój stał się oazą spokoju i bezpieczeństwa dla ich malucha. To również przestrzeń, która powinna zapewniać odpowiednie warunki do komfortowego odpoczynku i zabawy. Przeczytaj, jakie aspekty wziąć pod uwagę przy aranżacji pokoju dziecięcego.

Bezpieczeństwo to podstawa 

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Należy o tym pamiętać i wybierać pewne rozwiązania oraz wyposażenie, które spełnia normy bezpieczeństwa. Warto przymocować szafy i regały do ściany, w razie gdyby maluchowi przyszła ochota, żeby się po nich wspinać. Należy także zabezpieczyć wszystkie gniazdka w pomieszczeniu. Projektując pokój, trzeba kierować się również funkcjonalnością i mieć w pamięci, że potrzeby dziecka będą zmieniały się z wielkiem. Warto wydzielić w pokoju różne strefy: m.in. do odpoczynku i snu, przechowywania, zabawy i nauki. Dobrze, żeby strefa do nauki była dobrze oświetlona naturalnym światłem, a pojemniki na zabawki były lekkie lub wyposażone w kółka, dzięki czemu łatwo będzie można zebrać zabawki rozsypane po całym pokoju czy mieszkaniu. W przypadku aranżacji pomieszczeń o niewielkim lub niestandardowym metrażu warto poprosić o pomoc profesjonalistę. Doświadczony architekt wnętrz Wrocław stworzy projekt, który pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Aranżacja ścian

Kolor ścian ma duży wpływ na finalną aranżację pomieszczenia. Warto zadbać, żeby dziecięcy pokój był przytulny i odzwierciedla zainteresowania dziecka. Przyjemne otoczenie można stworzyć dzięki kolorowym tapetom ze zwierzętami, pojazdami, bohaterami bajek czy literkami. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza tapety z delikatnym motywem w ciepłych barwach, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej nastrojowe i zachęcające do zabawy. Szeroki wybór wzorzystych tapet znajdziesz na stronie: https://tapetyonline.pl/pl/c/Tapety-dzieciece/504.

Starannie dobrane meble 

Meble w pokoju dziecka powinny być trwałe, stabilne i funkcjonalne. Wybierając biurko dla dziecka w wieku szkolnym, zadbaj o to, żeby mebel był wyposażony w szuflady do przechowywania zeszytów i artykułów papierniczych. Ważny jest również zakup krzesła biurowego z możliwością regulacji wysokości siedziska i oparcia. Porządne meble dębowe mogą być dobrym wyborem do pokoju dziecka czy nastolatka. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Ksenia Chernaya

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*