Polisa na życie dla dziecka – co wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Polisa na życie dla dziecka – co wybrać?

Odpowiedzialni rodzice, którzy bardzo troszczą się o dziecko i myślą o jego udanej przyszłości, powinni zdecydować się na zakup polisy na życie, która zapewni mu niezbędną ochronę w różnych zdarzeniach życiowych, a przede wszystkim nie zostawi ich bez niezbędnego wsparcia finansowego. Wybiegając w przyszłość, warto pomyśleć też o gromadzeniu oszczędności dla pociechy, dzięki którym będzie miała ułatwiony start w dorosłe życie. 

Szkolne ubezpieczenie NNW

Podstawowym wariantem ochrony dziecka jest szkolna polisa NNW, która zapewnia pociesze ochronę na każdym etapie jej edukacji szkolnej, począwszy od żłóbka, aż do ukończenia studiów. Niezależnie od wieku nasze dziecko objęte jest ochroną i w razie wystąpienia różnych zdarzeń życiowych rodzice otrzymają odpowiednie świadczenie pieniężne, które pokryje koszty leczenia, rehabilitacji, a ponadto nieco zrekompensuje nieprzyjemne w skutkach wydarzenia. Zależnie od ofert, ochrona obejmować może urazy, uszczerbek na zdrowiu, nieszczęśliwy wypadek, pobyt w szpitalu i prowadzone tam leczenie, pogryzienia i ukąszenia, poważne zachorowania czy śmierć rodzica. Do wyboru jest polisa indywidualna lub grupowa, z czego najbardziej preferowane jest to pierwsze rozwiązanie. 

Należy wziąć pod uwagę własne oczekiwania, ale też możliwości finansowe, bo te czynniki mają wpływ na to, jaka oferta zostanie w ostateczności wybrana. Aby wybrać mądrze i korzystnie, warto zapoznać się z rankingiem ubezpieczeń na życie, dostępnym na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/

Nie tylko ochrona, lecz także oszczędzanie

Ubezpieczenie dla dziecka może łączyć jego ochronę z gromadzeniem oszczędności, które niewątpliwie przydadzą mu się w przyszłości, gdy zacznie wchodzić w dorosłość. Podstawowy wariant, który obejmuje tylko ochronę, można nabyć w rodzinnym ubezpieczeniu na życie, które swoim zakresem obejmuje śmierć dziecka, jego trwałe inwalidztwo, poważne zachorowanie, operacje chirurgiczne czy rehabilitację.

Zdecydowanie się na ubezpieczenie posagowe jest optymalnym wariantem, które zapewni dziecku niezbędne środki finansowe podczas jego wejścia w dorosłe życie. Jest to długotrwała inwestycja, która może trwać nawet do 25 lat, choć najczęściej rodzice decydują się na to, by zgromadzone oszczędności zostały wypłacone w dniu 18 urodzin ich pociechy. Jest to równoznaczne z zagwarantowaniem ułatwionego startu w przyszłość. Polisa posagowa pozwala na konsolidację oszczędności, ale również oferuje opcję ochronną, która jest niezwykle przydatna podczas edukacji szkolnej. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, jakimi funduszami będzie dysponował za kilkanaście lat, więc zabezpieczenie w ten sposób własnego dziecka jest rozwiązaniem bardzo odpowiedzialnym i korzystnym.

Polisa na życie dla dziecka – wyłączenia odpowiedzialności

Polisa na życie dla dziecka gwarantuje mu jak najlepszą ochronę i jest to rozwiązanie niezwykle potrzebne, na które powinna decydować się coraz większa liczba rodziców. Jednakże warto mieć na uwadze, że istnieją sytuację, w których towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo nie wypłacić odszkodowania, a tyczy się wydarzeń objętych w umowie, które będą miały miejsce po spożyciu alkoholu czy środków psychoaktywnych. Do tego dochodzi śmierć w wyniku samobójstwa oraz uszczerbek na zdrowiu powstały poprzez udział w bójkach, rozbojach i innych działaniach przestępczych. Ponadto, akty terrorystyczne i działania wojenne, czy jazdę samochodem bez uprawnień. Warto odnotować, że jeśli dziecko będzie korzystało z pomocy instruktora bez uprawnień i w jego obecności dojdzie do wypadku, również nie można spodziewać się wypłaty świadczenia. Więcej o polisie na życie dla dziecka można przeczytać na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-dziecka-co-wybrac/81.html.

Zdjęcie główne: Nathan Dumlao/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*