Matka Boża jako szczególna patronka maluczkich – figurki, które można podarować dziecku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Matka Boża jako szczególna patronka maluczkich – figurki, które można podarować dziecku

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć wiemy o niej niewiele, jest najważniejszą niewiastą Kościoła. Córka Anny i Joachima, żona cieśli i matka Jezusa – w Piśmie Świętym była wspomniana zaledwie kilkukrotnie, ale jej rola jest wyraźnie podkreślona w Ewangeliach. Kult Maryi jest szczególnie silny, zwłaszcza po licznych objawieniach. Ukazywała się małym dzieciom, dlatego traktuje się ją jako ich duchową opiekunkę. 

Posągi tej świętej niewiasty nieraz stawały się miejscem pielgrzymowania, ponieważ figury Matki Bożej często płakały ludzkimi łzami i krwią. Znane są opowieści dotyczące cudów, jakie dokonywały się z udziałem jej wizerunku. Maryja jest patronką, do której można udać się ze swoimi problemami, powierzyć jej wiele spraw i prosić o wstawiennictwo u Boga. Warto podarować dziecku jej figurę, by je chroniła i stała się jego życiową Opoką. 

Figura Matki Bożej darowana na chrzest

Jeżeli chcesz, by nowonarodzone dziecko było dobrze wyposażone duchowo, podaruj mu figurę Matki Bożej z dzieciątkiem. To przepiękny obraz, w którym wyrażona jest miłość matki do dziecka. Oznacza, że maluch jest pod szczególną ochroną, zawsze otoczony mocnym ramieniem, czułością i troską. Nic nie może się złego stać, kiedy w pobliżu maleństwa znajduje się wizerunek Matki Bożej. Do wyboru masz nie tylko kolorowe i ręcznie malowane ikony, ale również eleganckie wydania ze srebra i złota. Szczególnym prezentem są jednak figurki, które z okazji Chrztu Świętego wybiera się jasne – w bieli i kremie. Mają symbolizować niewinność i czystość. Bardzo często prezentują one wyłącznie Matkę Boską z różańcem, która zwana jest Fatimską. Przedstawia wtedy przepiękną panią w białym stroju, stojącą na obłoku. Szukaj wyjątkowych figurek, w których Maryja otacza swoim płaszczem gromadkę dzieci – taka symbolika wyraźnie pokazuje ochronę, jaką otrzymuje maluch. 

Figura Maryi jako prezent komunijny 

Cudowne figury, jakie wybiera się z okazji Pierwszej Komunii Świętej, mogą być symboliczną miniaturką lub większym posągiem. To nie tylko Matka Boska Fatimska, ale również w klasycznym ujęciu Nazaretańskim, w którym rodzicielkę Jezusa prezentuje się w niebieskiej szacie z otwartymi ramionami. To znak, że dziecko zawsze może udać się do Maryi, kierując do niej swoje prośby, podziękowania oraz intencje w porannej i wieczornej modlitwie. 

Obok wymienionych, popularne są także repliki Przenajświętszej Panienki z Medjugorje, która ukazuje świetlistą postać z wyciągniętą ręką. Zaprasza do tego, by podążyć jej śladem. Jest nadzieją na życie w pokoju, które w obliczu zmian na świecie ma aktualnie ogromne znaczenie. Matka Boża z Lourdes z kolei ma złożone w modlitwie ręce, zapraszając do codziennego odmawiania różańca i gorejącej wiary, by znów nawrócić się do Pana. 

Święta Panienka została koronowana na Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, a nawet całego Świata. To wyjątkowa patronka, znajdująca swoje szczególne miejsce zarówno w sercach dzieci, jak i dorosłych. Choć przybiera różne oblicza, to wciąż ta sama i jedna Matka. 

Już teraz zastanów się, jaka figurka będzie najlepszym prezentem dla dziecka.

Fot.: Carlos Andrés Ruiz Palacio/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*