Niezbędna pomoc dla każdej mamy – poduszka do karmienia. Sprawdź, na czym polega jej fenomen!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Niezbędna pomoc dla każdej mamy – poduszka do karmienia. Sprawdź, na czym polega jej fenomen!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jednym z największych wyzwań czekających na przyszłą mamę okazuję się karmienie piersią. Choć wiele młodych kobiet marzy o tym, aby karmić swoją pociechę w możliwie jak najbardziej naturalny sposób, często sama czynność okazuje się nie tylko zadziwiająco skomplikowana, ale i frustrująca. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby karmienie stało się pozytywnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. 

Poduszka do karmienia 

Obecnie internet wręcz pęka w szwach, jeśli chodzi o liczne akcesoria do karmienia. Specjalne butelki, kapturki i tym podobne produkty zalewają niemal wszystkie sklepy. Wśród tak szerokiej oferty bardzo łatwo pogubić się w gąszczu informacji. Dlatego też kompletowanie wyprawki warto rozpocząć od produktów sprawdzonych i wielofunkcyjnych. 

Wśród młodych mam ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim poduszki do karmienia. Ich fenomen polega głównie na tym, że pozwalają na wygodne ułożenie maleństwa tak, by zarówno mama, jak i dziecko mogli pozbyć się wszelkich napięć. W tym przypadku kluczem do sukcesu okazuje się przede wszystkim kształt poduszki – zazwyczaj przypomina ona rogala czy pieroga. Dzięki temu mama może „owinąć” półksiężyc wokół swojego pasa i ułożyć na nim dziecko. Tym sposobem nie tylko zyskujemy pewność, że główka maluszka jest odpowiednio podparta, ale też odciążamy obolałe ręce oraz plecy. 

Dlaczego warto z nich korzystać?

Wiele nowych mam przy swoim pierwszym dziecku bardzo dziwi się temu, jak częste i długie okazują się pory karmienia. Zdarza się, że maluszek wymaga przystawienia do piersi nawet kilkanaście razy dziennie, a samo karmienie może trwać około 40 minut. Nie zapominajmy również, że zaraz po porodzie, w szczególności po cesarskim cięciu, ciało kobiety jest bardzo delikatne oraz obolałe. Wówczas długotrwałe trzymanie kręcącego się malca może okazać się dość dużym wyzwaniem. W tym miejscu do pomocy wkracza poduszka do karmienia. Dzięki niej nie tylko możemy liczyć na chwilę wytchnienia, ale też zyskujemy pewność, że główka oraz całe ciało niemowlęcia są odpowiednio podparte. To bardzo ważne nie tylko ze względu na ogólny komfort i bezpieczeństwo dziecka – dobre ułożenie podczas karmienia minimalizuje również ryzyko częstego ulewania się pokarmu czy bolesnych kolek. 

Warto również pamiętać, że tego typu poduszka sprawdzi się nawet podczas karmienia butelką – pozwoli nam na bliski kontakt z maluszkiem, a w przypadku nieco starszych dzieci, stanowi wygodne wsparcie oraz sprawia, że pora karmienia staje się chwilą odprężenia. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

W przypadku produktów dla dzieci dobór odpowiednich akcesoriów powinien być poprzedzony bardzo dokładnym researchem. Często popularne i łatwo dostępne produkty są wykonane z materiałów, które nie tylko są sztuczne, ale też stanowią zagrożenie dla delikatnego organizmu malucha. Dlatego też podczas zakupu pieroga do karmienia warto zwrócić uwagę na kilka poniższych kryteriów:

  • materiał, z którego została wykonana poduszka – najlepiej zdecydować się na produkty uszyte z naturalnych surowców, takich jak np. bawełna, a w szczególności ciesząca się ogromną popularnością tkanina Minky, 
  • odpowiednie wypełnienie – w tym przypadku warto postawić na wypełnienie, które nie tylko będzie hipoalergiczne, ale także nie będzie się odkształcać. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się przede wszystkim kulka silikonowa,
  • zdejmowana poszewka – to podstawa, bez której nie można się obejść. Dzięki możliwości wyprania poszewki zyskasz pewność, że Twój rogal zawsze jest czysty i wolny od niebezpiecznych zarazków. 

Wielofunkcyjność 

Problem wielu akcesoriów dla maluszków polega na tym, że zazwyczaj już w parę tygodni po zakupie większość produktów okazuje się bezużyteczna. Dlatego też warto inwestować w rzeczy, z których nasz maluch będzie mógł korzystać nawet wtedy, gdy będzie nieco starszy. 

Pieróg do karmienia sprawdzi się nie tylko jako wsparcie podczas pierwszych tygodni życia maleństwa, ale też może być wykorzystywany, gdy nasza pociecha trochę podrośnie. Wielu rodziców korzysta z rogala w nocy, kiedy to maluch za wszelką cenę chce spać z mamą i tatą – jego charakterystyczny kształt pozwala z powodzeniem wykorzystać go w funkcji zabezpieczenia przed upadkiem z łóżka. Poza tym utrzymująca kształt struktura to również świetne wsparcie podczas nauki siadania. Nie wspominając już o wygodnej poduszce służącej po prostu do wspólnych drzemek. 

Zdjęcie główne: Marcin Jozwiak, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*