Pierwsze posiedzenie Rady Dzieci i Młodzieży już niedługo!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Pierwsze posiedzenie Rady Dzieci i Młodzieży już niedługo!

Przemysław Czarnek powołał członków Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki. Ich celem będzie wyrażanie opinii najmłodszych w kwestiach związanych z oświatą.

Jak wyglądał nabór?

Członkowie rady byli wybierani w drodze naboru prowadzonego przez resort edukacji. Zainteresowani uczniowie musieli jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim członkowie muszą mieścić się w granicy wieku 13-21 lat oraz uczęszczać do szkoły znajdującej się na terytorium Polski.

Aby wziąć udział w naborze, konieczne było wypełnienie specjalnego formularza, który znajdował się na stronie resortu edukacji. Przyszli członkowie musieli określić w dokumencie to, jak widzą swoje uczestnictwo w Radzie, dołączyć swój życiorys, a całość wysłać do siedziby MEN. Kandydaci byli wybierani spośród nadesłanych zgłoszeń. Ważnym czynnikiem decyzyjnym było również zaangażowanie uczestnika w wolontariat, działalność społeczną, lokalne życie publiczne itp.

Powołano 16 członków oraz 16 zastępców, którzy obejmą roczną kadencję. W związku z obecną sytuacją, posiedzenia rady będą odbywać się w formie wideokonferencji.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*